Загальні питання
- Наявність у компанії ліцензії для роботи на території України.
- Засновники компанії, їх фінансова спроможність.
- Як довго компанія працює на ринку, чи завжди компанія в повному обсязі виконувала свої зобов’язання перед клієнтами?
- Чи перестраховує компанія свої ризики і де?
- Яка динаміка розвитку компанії?
- довгострокове накопичення капіталу,
- поєднане зі страховим захистом на значну суму.
- Стаття 12 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”. Право клієнта на інформацію.
- Розпорядження Нацкомфінпослуг №850 «Про затвердження Положення про обов’язкові критерії і нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика»
- Закон України “Про страхування”.
- Податковий кодекс України.
УКЛАДАННЯ ДОГОВОРУ
-
- Заповнена Заява на страхування життя, підписана Страхувальником та Застрахованою особою.
- Копії всіх заповнених сторінок паспорта Страхувальника, завірені власником;
- Копія довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків – фізичної особи Страхувальника, завірена підписом власника.
- Копії всіх заповнених сторінок паспорту Застрахованої особи, завірені власником.
- Рекомендованим є копії відповідних сторінок паспорта та довідки про присвоєння реєстраційних номерів облікової картки платників податків – фізичних осіб Вигодонабувачів, завірені власниками зазначених документів.
Додатково:
- Свідоцтво про народження (у разі якщо Застрахована особа – малолоітня дитина).
- Заява про дозвіл на страхування від батьків Застрахованої особи (у разі якщо Застрахована особа – неповнолітня дитина, а Страхувальник не є матір’ю / батьком).
- Підписана керівництвом юридичної особи угода про страхування життя співробітників.
- Лист, який складається на фірмовому бланку юридичної особи, та містить список співробітників, щодо життя яких укладатимуться договори страхування, а також визначає особу, уповноважену підписувати договори страхування від імені юридичної особи.
- Заповнені Заяви на страхування життя для кожного застрахованого співробітника, підписані Страхувальником (з печаткою) та Застрахованими особами.
- Копії 1, 2 (3, 4), 11 сторінок паспортів співробітників, завірені підписом власників.
- Рекомендованими є копії відповідних сторінок паспортів та довідок про присвоєння реєстраційних номерів облікової картки платників податків – фізичних осіб Вигодонабувачів, завірені власниками зазначених документів.
- Документи, завірені юридичною особою, необхідні для ідентифікації клієнта – юридичної особи, згідно законодавства про здійснення фінансового моніторингу:
- опитувальник клієнта – юридичної особи;
- копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та/або витяг чи виписка з ЄДРПОУ;
- копія статутних документів;
- копія наказів (протоколів загальних зборів) про призначення керівника виконавчого органу та головного бухгалтера юридичної особи;
- довідка банку про відкриття поточного рахунку (із вказівкою адреси та коду банку).
ОПЛАТА ДОГОВОРУ
- У відділенні банків. Оплату можна здійснити у відділенні будь-якого банку згідно його тарифу.
- У разі сплати через відділення АТ “Sense Bank” – без комісії. Платіжне доручення “Sense Bank” (завантажити)
- У разі сплати через відділення АТ “Банк Інвестицій та Заощаджень” – без комісії. Платіжне доручення “БІЗ” (завантажити)
2. На сайті компанії. Оплата – без комісії. Платежі здійснюються перерахуванням коштів з банківських карт VISA і MASTER CARD при наявності можливості здійснення інтернет-платежів, наданих Вашим банком, що випустив банківську карту. Про наявність можливості здійснення інтернет-платежів з використанням банківської картки, Ви можете дізнатися, звернувшись в банк. Сплатити
- при сплаті страхових платежів один раз у рік – не пізніше 30 (тридцяти) календарних днів від річниці наступної чергової сплати;
- при сплаті страхових платежів два рази на рік – не пізніше 20 (двадцяти) календарних днів від дати наступної чергової сплати;
- при сплаті страхових платежів щокварталу – не пізніше 14 (чотирнадцяти) календарних днів від дати наступної чергової сплати;
- при сплаті страхових платежів щомісяця – не пізніше 7 (семи) календарних днів від дати наступної чергової сплати.
- Банківська карта не призначена для здійснення платежів через інтернет, про що можна дізнатися, довідавшись в Вашому Банку.
- Дані банківської картки введені невірно.Для коректного введення необхідно уважно і точно, дотримуючись послідовність цифр і букв, ввести дані так, як вони зазначені на Вашій карті:
- власник карти (як правило, вказано на лицьовій стороні банківської карти англійською мовою великими літерами. Наприклад, IVANOV IVAN);
- номер карти (як правило, вказано на лицьовій стороні банківської карти і складається з 16-и цифр. Наприклад: 0123 4567 8901 2345);
- термін дії картки (як правило, вказано на лицьовій стороні банківської карти – місяць і рік, до якого дійсна карта. Термін дії карти вводиться цифрами. Наприклад, 12 (вводиться в поле місяці) і 13 (вводиться в поле року), що означає, що карта дійсна до грудня 2013 року); г) CVV2 або CVC2 код карти (як правило, вказано на зворотному боці банківської карти і складається з 3-х цифр. Наприклад, 123).
- Закінчився термін дії банківської карти. Термін дії карти, як правило, вказано на лицьовій стороні картки (це місяць і рік, до якого дійсна карта). Детальніше про термін дії карти Ви можете дізнатися, звернувшись в банк, що випустив банківську карту.
- Недостатньо коштів для оплати на банківській картці. Детальніше про наявність коштів на банківській картці Ви можете дізнатися, звернувшись в банк, що випустив банківську карту.
- Перевищено встановлений ліміт операцій за день. Сума щоденного ліміту для всіх операцій визначається банком-партнером.
ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДОГОВОРУ
- Особистої інформації Страхувальника, Застрахованої особи та Вигодонабувачів (прізвище, адреса, професія тощо).
- Розмір страхового внеску (збільшення або зменшення).
- Розмір страхової суми (збільшення або зменшення).
- Зміна строку страхування (збільшення або зменшення).
- Придбання додаткових програм (зміна основної програми – неможлива!).
- Зміна переліку Вигодонабувачів.
- Зміна періодичності сплати страхових внесків.
Зміни, що вносяться протягом року (не очікуючи річниці Поліса) згідно отриманої заяви:
- зміна прізвища, місця проживання, адреси для кореспонденції;
- зміна Страхувальника, якщо умови укладеного Договору не передбачають надання програм страхування додаткових ризиків для Страхувальника;
- зміна Вигодонабувача.
Зміни, що вносяться до договору на чергову річницю його дії:
- зміна періодичності сплати внеску;
- зміна Страхувальника за Договором страхування життя у випадках, коли пакет програми містить додаткові ризики для Страхувальника;
- зменшення суми страхового покриття (не більше, ніж на 50% та буде відповідати умовам програми страхування);
- збільшення суми страхового покриття;
- зменшення строку страхування (не більше, ніж на 50%);
- збільшення строку страхування (на строк, що буде відповідати умовам програми страхування);
Зміни, для внесення яких до заяви необхідно долучити заповнену форму про стан здоров’я:
- збільшення страхової суми та страхового внеску (суми страхового покриття);
- подовження періоду страхування;
- додання програм страхування додаткових ризиків;
- зміна Страхувальника, якому надається страхове покриття за додатковим ризиком.
Універсальний бланк на проведення змін по Договору страхування
ЗАВАНТАЖИТИ- страхова сума за програмою страхування основних ризиків зменшується відповідно до коефіцієнтів, що розраховуються відповідно до Методики розрахунку викупних і редукованих сум.
- страхувальник припиняє сплачувати чергові страхові премії;
- всі програми страхування додаткових ризиків, що були передбачені умовами договору страхування, припиняють свою дію.
- Зміна періодичності сплати страхового внеску – так звана «розстрочка», коли страхувальник може поділити щорічний внесок на більш зручні суми.
- Пільговий період до 30 днів, впродовж якого страхувальник може сплатити страховий внесок без втрат зі збереженням страхового покриття.
- Відстрочення платежу до 12 місяців – у цьому випадку страхувальник не втрачає договір страхування та накопичення, але страхове покриття не діє.
- Зменшення страхового внеску (після 3-х оплачених років та не більше ніж на 50%).
- Редукування договору страхування, тобто переведення його у сплачений (після 3-х років). Страхувальник не втрачає сплачених коштів, але страхова сума зменшується. Більш того, на сформований резерв нараховується інвестиційний дохід і продовжує діяти захист за основними ризиками – «дожиття» і «смерть».
ПИТАННЯ ПРО ОПОДАТКУВАННЯ
- 60% суми одноразової страхової виплати при досягненні застрахованою особою певного віку, обумовленого в договорі страхування, або при її дожитті до закінчення терміну договору. Якщо Вигодонабувач є страхувальником за договором, оподаткуванню підлягає величина перевищення страхової виплати над сумою внесених страхових платежів;
- 60% суми відсотків регулярних та послідовних виплат (ануїтетів).
- 100% суми страхової виплати за договором довгострокового страхування життя, якщо внаслідок страхового випадку застрахована особа отримує інвалідність II групи;
- 100% викупної суми при достроковому розірванні страхувальником договору.